tawsea party
صفحه اصلی درباره حزب خدمات انتخابات
پیام ها و بیانیه ها قوانین تماس باما اعضا گالری ورود

اعلامیه های ویژه

انتخابات

کمیسیون شکایات فهرست نامزدان سه ولایت وحوزه‌ کوچی‎ها را نهایی کرد

منابع به طلوع‌نیوز می‌گویند که کمیسیون شکایات انتخاباتی فهرست نامزدان ولایت‌های کندز، بغلان، وردک و حوزۀ کوچی‌ها را ن...


پیام حزب توسعه افغانستان در رابطه به شهادت و جراحت ده ها تن هموطنان عزیز ما در حمله تروریستی امروز دو شنبه واقع پل محمود خان و وضعیت جنگ و صلح کشور.

با تاسف که کابل یکبار دیگر هدف حمله انتحاری دشمن قرار گرفته و ده ها تن از عزیزان و هموطنان ما را بخاک و خون کشیدند.
‌حزب توسعه افغانستان به همین مناسبت مراتب تسلیت خویش را به کافه ای ملت نجیب و غیور افغانستان ابراز داشته، به همه شهدای این واقعه، فردوس برین و به بازماندگان شان صبر جمیل و اجر جزیل و همچنان به مجروحین این حمله تروریستی شفای عاجل و صحتمندی کامل از بارگاه ملکوتی حضرت ایزید منان(ج) خواستاریم! حقیقتاً کلمه تسلیت در مقابل این اندوه عظیم خیلی‌ها کوچک است، ما خود را در این اندوه با سایر هموطنان غمدیده ی مان شریک می‌پنداریم.
بر خود لازم می‌دانیم که به حکومت وحدت ملی اذعان نماییم، که این حمله تروریستی در حال به وقوع می پیوندد که چند قبل صدها تن از جانیان و تروریستان به بهانه های واهی و ظن نیت نیک از زندانهای کشور رها گردیده بود.
از طرف دیگر مذاکرات صلح نیز به شدت و سرعت خود جریان دارد، و چندین دور گفتگوهای صلح افغانستان در کشورهای مختلف دنیا دایر گردید و ده ها جلسه رسمی و غیر رسمی در داخل کشور صورت گرفته و تا اکنون نیز این پروسه کماکان به قوت خود باقی است. در حالیکه حملات گسترده ی طالبان در ولایات و پایتخت کشور، نیت صلح جویانه ی آنها را زیر سوال میبرد. از جانب دیگر این گفتگوها که بیشتر در حمایت و نفع طالبان جریان دارد، روحیه ی نیروهای امنیتی ما را نیز تضعیف نموده است.
حمله بزدلانه امروز که مسئولیت آنرا گروه تکفیری و تروریستی طالبان رسماً به عهده گرفته است، دو پیام بسیار واضح و روشن را برای مردم و حکومت افغانستان مخابره نموده است:
۱- طالبان با این حمله خود ثابت کرده است که این گروه با هیچ قانون و اصول سر سازگاری نداشته، و در هر زمان و مکان که فرصت برای شان مساعد گردد، خون هموطنان بی گناه ما را جاری ساخته و ملت افغانستان را به سوگ می نشاند.
۲- حمله تروریستی امروز برای همه مردم و شهروندان کشور این امر را به وضوح ثابت ساخت که روند گفتگوهای جاری صلح و جلسات بیرونی و داخلی که در ارتباط صلح افغانستان برگزار میگردد، طینت خشن و نیت خصمانه دشمن را تغییر نداده و کوچکترین تاثیر بر امنیت و آرامی این کشور نداشته و بعد از این نیز نخواهد داشت.
لازم به ذکر میدانیم که هرگاه سرنوشت مردم ما و پروسه صلح افغانستان در خراج معاملات سیاسی قرار داده شود، مردم افغانستان بیشتر از این تحمل قربانی شدن را نداشته و زمینه قیام ملی مساعد میگردد.
در پایان؛ حزب توسعه افغانستان حملات تروریستی دشمنان سوگند خورده ی این ملت را شدیداً محکوم می‌نماید و از نهاد های امنیتی و دفاعی می خواهیم که قاطعانه و با روحیه ی عالی در مقابل دشمنان افغانستان و تروریستان بایستند و از خاک و نوامیس ملی مان دفاع نمایند.
از حکومت وحدت ملی جداً میخواهیم که با رفتارهای سیاسی خلاف منافع ملی، بیش از این باعث تضعیف روحیه نیروهای دفاعی و امنیتی مان نگردیده و به امنیت شهروندان کشور توجه نماید.

با ابراز تسلیت!
شورای رهبری حزب توسعه افغانستان
دفتر مرکزی- کابل
۱۰ سرطان دیگر بیانیه ها


حزب توسعه افغانستان

حزب توسعه افغانستان
  0728130130
info@tawseaparty.af
mainoffice@tawseaparty.af
youtube.com/tawseaparty

حزب توسعه افغانستان، گامی برای انسانی سازی سیاست در افغانستان است.

آدرس: چهار راهی شهید، روبروی دانشگاه المصطفی، کابل، افغانستان

Designed and Developed By: Sherzad Techs
2020 - 2016 All Rights Reserved ©
DEVELOPMENT (TAWSEA) PARTY